Jdi na obsah Jdi na menu
 


Schůzky po internetu

28. 1. 2008

Možná že jste si toho ještě nevšimli, ale žijeme v době internetu, mobilů…vždyť víte. Přes mobily si posíláte SMSky, přes ICQ poťouchlý zprávičky, přes net - e-mailujete a chatujete. Takže jsem se rozhodla napísat vám něco málo - můj vlastní názor (to bude zase něco:-x) - na téma (poměrně rozebíraný) - "známosti přes internet".
No … dáte mi určitě za pravdu….není to vzrušující, seznámit se s někým novým? Není to krásný dobrodružství, psát si s někým, koho jste v životě neviděli? Není to prostě báječný, moct se svěřit i někomu jinýmu, než lidem z okolí? Pro ty dobrodružnější povahy - určitě ano (Přiznám se - dobrovolně - že já mezi ně taky tak trochu patřím, ale jen v mezích, samozřejmě. Přece ten svůj xicht nebudu nutit lidem, kteří mají to štěstí a bydlí daleko, hodně daleko ode mě).
Takže si někde, kdekoliv najdete nějakou dušičku a navážete s ní kontakt. Nebo to může být i obráceně - nějaká dušička si najde vás. A tak začne internetový přátelství. Krásný vzrůšo, co? Píšete si o blbostech, pak si píšete o sobě, vyměňujete si názory a občas - v případě seznamek atd. si nakonec domluvíte i nějakou tu schůzku. Naprosto naivně věříte, že na druhém konci sedí ten borec, se kterým si píšete. Že vypadá přesně tak, jak to přece psal. Ale … v prvotním zápalu hurá akce nikoho jaksi nenapadne, že na onom druhém konci klidně může sedět slintající dědek (starší generaci se omlouvám) prahnoucí po "mladém masíčku" nebo po něčem podobným. Jistě že není na škodu, seznámit se s někým novým, ale chce to brát s rezervou. Když už se k něčemu takovému chystáte…je lepší vymyslet si i tzv. "únikový plán" neboli "plán pro stav nouze", který se používá tehdy, kdy se něco zvrtne. Teda - pokud ho pak ještě máte šanci použít ;-(
Ale nechci vás strašit! Já sama si taky píšu s hrstkou lidí, který jsem v životě neviděla - ale žádnou schůzku si s nimi neplánuju. To nemám v úmyslu - rozhodně ne (páč se většinou jedná o holky z druhého konce republiky;-) nebo něco na ten způsob).
Možná že vám jako názorný příklad bude stačit to, co se stalo mě. Taky jsem si jednou (už je to docela dávno - tak dva roky zpátky) dala na seznamku inzerát, že někoho hledám. Jenom na psaní. Ozvalo se mi pár lidí…psala jsem si s nima a oni postupně odpadávali (přestávali mi psát atd…..) Zůstal jeden vytrvalec a tak jsme se tak nějak domluvili, že si dáme schůzku. Přiblížil se den D … byla jsem docela nervózní, kdo by nebyl…nevěděla jsem ani jak vypadá, protože z tý fotky co mi poslal to jaksi nešlo pořádně poznat…ale prostě už to bylo domluvený a nešlo couvnout. Takže jsem dorazila na místo ‚činu' a tam jsem ho poprvý viděla. Víte…byl to pro mě docela šok. Docela --- hodně velkej šok. Ne že by to byl nějakej extra sexi model, to rozhodně ne, právě naopak. No … celá tahle akcička byla naprostý propadák. Já - jak jsem byla pořád v šoku - jsem nebyla s to vyklopit ze sebe něco normálního takže pořád mluvil jenom on a taky se v našem eh … rozhovoru objevovaly ty trapný chvilky ticha a já se jen modlila, aby to už konečně skončilo. Courali jsme po městě - promrzlí jak něco (bylo to tuším 17. března, všude bylo hafo sněhu - ještě ke všemu rozblemcnutýho z tý soli atd…počasí nám taky zrovna moc nepřálo….prostě psa by ven nevyhnal, ale my asi tři hodiny strávili v takovýmhle nečase)…pak jsem ho teda vyprovodila na nádraží (aby se mohl dostat domů;-x konečně) a sama jsem pak taky zapadla dom. Pořád v naprostým šoku. Na e-mail jsem se dostala pár dní poté a napsala jsem mu něco v tom smyslu, že je fajn člověk, ale ať už s další schůzkou nepočítá. Hodně jsem se mu omlouvala, ale myslím, že bych už další takovej šok nepřežila. Grr. Skoro rok jsme si nepsali, ale teď si zase píšem…jenom píšem. Teoreticky o ničem. Je to ve stylu ‚jak se máš?' ‚co škola' ‚máš se fajn'….asi si to dokážete představit, ne? ….Tak to byla moje schůzka přes internet.
Takže … co z toho všeho plyne? Nevěřte naivně úplně všemu, co se na netu dozvíte…nemusí to být vždycky pravda, ale tohle asi slyšíte každej den, ne? Vlastně stejně záleží jenom na vás, jak se rozhodnete, jestli tomu věřit nebo ne….nevím, jak vám to v hlavinkách zkratuje….to neví nikdo. Ale až si zase někoho vyhlídnete…zkuste si vzpomenout, co jsem vám to tady vlastně psala.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář