Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další čtvrt roku se blíží!

31. 3. 2008

Blíží se další zapisování známek – tři čtvrtě roku za námi a učitelé se snad zbláznili. Všichni. Bez vyjímky.

 

Což pro nás – školou povinné – znamená neustále zkoušení, psaní písemek a bůh ví co ještě. Chjo. Kdo se na to všechno má pořád učit? Netvrdím, že se neučím ráda, ale všeho moc škodí. A tohle je příliš.

 

Celou základkou jsem proplouvala celkem bez šrotování a měla jsem dobrý vízo. Teda kromě matiky a na konci i chemie…(hmm, matiku nikdy nepochopím, na to prostě nemám mozek. A nervy.) Jo, co myslím tím proplouvala? Pokouším se vám nějak sdělit, že jsem se na zš téměř vůbec neučila. Maximálně tak na nějakou písemku nebo tak, ale jinak byla škola až někde na konci mého seznamu denních aktivit.

 

Ale teď… Absolutně všechno musíme znát nazpaměť. Úplně – totálně – bez vyjímky – všechno. Grr. Em, já vím, za dva roky a kousek budu maturovat, ale já si vážně nepamatuju, co jsem dělala včera odpoledne, natož abych si pamatovala nějaký třídy ocelí z prváku. Jedna – z těch mála věcí, který o sobě vím – je ta, že mám krátkodobou paměť. Hmm, pokud někdo neví, co to znamená…dokážu se celkem dobře něco naučit, v klidu to celý zpaměti odříkat, ale druhý den si na to ani nevzpomenu…no, možná jo, ale třetí den už ani nevím, jestli jsem se to už učila nebo ne. Takže – asi mám problém, že?

 

Ale zpátky k tomu zkoušení… v některých předmětech nemám za celý čtvrtletí ani jednu známku (např. strojírenství). Ale třeba taková matika (chich) … tam známky mám. Vychází mi tak čtyři až pět a já na „lístečku se známkama“ očekávám trojku. Chtěla bych ji tam vidět. Vážně. Jenže nějaký goniometrický rovnice mi nic neříkají (spíš jsem ale líná naučit se tu jednu – velmi hustě – popsanou A4 nazpaměť). Hm a malá poznámečka k tomu strojírenství – já jsem nebyla ani zkoušená ani jsem ještě nepsala tu písemku, co se psala před lyžákem. Takže mě vytáhne tenhle tejden hned dvakrát – a ještě neumím ani písmenko. Chjo.

 

Tak nějak celkově – co nás čeká a nemine? V pondělí – první hodinu – písemka z ekonomiky na národní hospodářství. Poslední dvě hodiny máme IKT – tam prý taky budeme psát (informační a komunikační technologie = IKT). V úterý – druhou hodinu písemka z fyziky (taky netuším o co go…) a poslední sedmou hodinu ta moje vysněná písemka ze strojů (strojírenství) => všimněte si, že v úterý je apríl…. Ve středu by měl být klid, možná něco v němčině a taky v posledních dvou hodinách technický administrativy……bůh ví, co si na nás zase vymyslí. Ve čtvrtek v sedm ráno budeme v bazéně plavat na známky (doufám, že zrovna nebudu moct plavat ;-), čtvrtou hodinu budu asi ústně zkoušená z literatury, pátou píšeme z občanky a sedmou píšeme ze základů výroby. No a v pátek bude prý třetí hodinu další písemka ze základů (kolektivně se tento předmět nazývá ZVR-atky), pak asi zase ze strojů, doufám že v anglině po nás nic chtít nebude, to samý i v matice. A aby toho „stresu“ nebylo na naše malý hlavinky (mozečky) málo, na tři týdny k nám přijedou Slováci. My budeme mít ve třídě nějaký dvě slovenský holky, vážně jsem na ně zvědavá.

 

Ehm, doufám, že jsem vás tímto monologem moc nevyčerpala, ale nějak to ze sebe dostat musím.

 

Vaše Es

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář